Wizz Air - Discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
O chestie interesantă. În aplicația mobilă costul rezervării unui loc era 17.5 Euro, pe web este doar 10... AGP - OTP.
 
Citesc tot felul de știri că se va deschide noul aeroport care va deservi Eilat. Mdeci... teoretic zborurile se vor muta de pe VDA pe ETM. Aveți careva mai multe detalii?
 
Nu, nu mă gândeam la anulare. Eu am zborul în Februarie, noul aeroport începe să lucreze pe 22 Ianuarie. Dar, am citit că pentru început se vor muta acolo doar zborurile domestice. Cele internaționale doar din Martie, deci e OK pentru că deja rezervasem transfer de la VDA.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Având în vedere comunitatea de români din zona, pare o rută destinată traficului etnic dar cu potențial mare și pentru city breakeri deși Cantabria nu este o destinație chiar populară pe la noi.
 
Există la Wizz ghișeu separat pentru priority bag drop?

76f29b66a3950bfb4df0b95b7a790780.jpg
 
Depinde, in IAS au, in BLL nu aveau, in LTN cred ca aveau...
 
Last edited:
Mniezai, arhangheli si alti sfinti.
Le-am facut o rezervare la ai mei, pentru Iunie pe ruta SBZ - BVA, am platit si 1000RON sa aibe loc, bagaj, priority, iar azi au primit un mail, cica .....
At Wizz Air, your safety and comfort are our priority, so we are always working hard to prevent or minimize any possible flight disruptions.For this purpose we optimized our flights schedule and capacity plan for this year, that will unfortunately affect your chosen route. .

We regret to inform you that your flight(s) under confirmation code XXXXX will not be operated in your selected period of travel, and we will have to re-accommodate you to another route within the Wizz Air network. You will soon receive an email with further details and potential options you could choose from

iar al doile mail, cel mai tare, in care le ofera SBZ - LTN.
Tu esti nebun?

In alta ordine de idei, din Martie se renunta la SBZ - BVA.

@tavi tre` sa vorbim un pic ref optiuni, ca tu esti trecut si spalat bine cu apa asta.
 
da, care este cu ~800RON mai scump.
SBZ era foarte ieftin + e mai aproape de Sighisoara decat Cluj.
 
Păi sună-i să îi mute pe CLJ - BVA, nu trebuie să achiți diferența!
Post automatically merged:

Ah și sună pe numărul de Malta, e gratis.
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Atept sa se trezeasca ai mei, dupa care voi intra in priza.
 
Păi sună-i să îi mute pe CLJ - BVA, nu trebuie să achiți diferența!
la lowcost e puțin mai greu sau imposibil, de obicei îți dau un șut în fund + refund și au scăpat de tine, mai ales că s-a anulat cu luni bune înainte de data zborului
Baftă @Zsolt
 
@Zsolt, eu de fiecare dată puteam schimba gratuit pe altă ruta, dar ăștia schimbă regulamentele în fiecare zi. Vezi ce opțiuni ai din contul Wizz, pe web.