Wizz Air - Discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
RutaZile de operareData lansăriiTarife de la**
București – Hamburgluni, miercuri, vineri, duminică9 august 2020 EUR 29.99 / RON 139
București – Copenhagaluni, miercuri, vineri10 august 2020EUR 24.99 / RON 119
București – Karlsruhe / Baden-Badenluni, miercuri, vineri10 august 2020EUR 24.99 / RON 119
București – Bergenmarți, sâmbătă8 august 2020EUR 24.99 / RON 119
București – Memmingen / Munchen Vestmarți, joi, sâmbătă8 august 2020EUR 24.99 / RON 119
București – Cagliari Elmasjoi, duminică13 august 2020EUR 24.99 / RON 119
București – Santorinijoi, duminică9 august 2020 EUR 29.99 / RON 139
București – Mykonosmarți, sâmbătă11 august 2020 EUR 29.99 / RON 139
 
  • 👍
Reactions: 4 users
Noroc cu schimbarile astea de orar ca am prins ieri 6 bilete Heraklion Bucuresti la 25 (15 cu WDC) euro de persoana. Cel mai bun pret de cand au incarcat ruta a fost de 60 de euro. Ajunsera si la 130 de euro la un moment dat in data care ma interesa. Probabil ca au scapat preturi mici cu haosul asta.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Mie mi-au schimbat un zbor de Eilat pe Tel Aviv. Am fost acum doi ani cu părinții în Tel Aviv, m-am uitat și e drum lung până la Eilat. Oare cum s-au gândit să schimbe?
Am vrut să caut pentru altă dată și din păcate nu mai există. Știți dacă mai sunt alte companii care zboară din România în Eilat?
 
@Iulia_Cristina , esti pe un forum de aviatie unde se presupune ca ar trebui sa ai un minim de cunostiinte despre acest domeniu.
Nu suntem in rubrica de comentarii de la digi24, unde gasim intrebari de : "cand se lanseaza barcelona tulcea?". Ai fi stiut ca doar Wizz opera ruta asta.
 
  • 🤣
  • 👎
Reactions: 1 users
Dragă Cristi, digi24 nu are rubrică de comentarii. Dar chiar dacă ar fi avut, nu înțeleg de unde vine răspunsul tău.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
@cristi_avb nu!
Aici tocmai că nu știm toți toate rutele operate de toate companiile din România pe de rost și este un loc tocmai potrivit unde se pot pune asemenea întrebări ;)
 
  • 👍
Reactions: 5 users
În curând ar trebui să plec în Palma de Mallorca, iar Wizz Air mi-a trimis în email următoarea comunicare:


image hosting

Să înțeleg oare că Spania o să fie introdusă în zona verde, dar odată ajunse la destinație va trebui să stăm în carantină?
În cazul ăsta cred că voi spune pas călătoriei.
 
@Iulia_Cristina , "zona verde" de care spui se refera la intrarea in Romania. La intrarea in Spania, probabil, sunt aceste reguli. Ci alte cuvinte, daca e vorba de o vacanta, clar ca trebuie sa spui pas. Totusi, urmareste reglementarile din Spania, poate se mai schimba pana la data calatoriei.
 
Conform Re-open EU

Poti intra fara carantina in Spania din orice stat UE din 21/6. Singura restrictie e asupra Portugaliei, dar va fi ridicata la 1/7.

Daca Spania va fi introdusa pe lista verde maine, si zborurile vor fi reluate, poti merge si in vacanta.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
" Internal border controls have been lifted on 21/6 for EU Member States and Schengen Associated States. Border controls with Portugal will be lifted on 1/7" - asta nu inseamna ca nu exista izolarea de 14 zile. Eu asa inteleg.
 
Pai cel mai probabil afla astazi pe la 8-9. Doar nu crezi ca va fi gata lista pana la ora 4?
 
  • 🤣
Reactions: 1 user
Au dublat, efectiv, tot ce mai avea BMS in portofoliu, ca monopol
Au pariat, inca de acum 1 luna (incepa d cu baza din LCA), pe eventuala prabusire a BMS, si nu au dorit sa lase vreo usa deschisa

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 users