• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

iulius

Active Member
Dec 2, 2012
369
126
43
31
Brasov
Muncitori.
Pe unii i-am auzit cand ziceau ca lucrează în Italia și doar au schimbat avionul în București.

OOVNI

Well-Known Member
fly-ra 2017
Feb 28, 2012
1,125
612
113
25
LFML
www.airliners.net
Flightdiary
My fr24 profile
Hmm, au zboruri directe cu WZZ cam peste tot inclusiv in Italia. Plus ca daca ar fi sa schimbe avionul au mai mari sanse de conexiuni bune via BUD/WAW.

iulius

Active Member
Dec 2, 2012
369
126
43
31
Brasov
Hmm, au zboruri directe cu WZZ cam peste tot inclusiv in Italia. Plus ca daca ar fi sa schimbe avionul au mai mari sanse de conexiuni bune via BUD/WAW.
Nu am verificat însă mă aștept sa fim conectați mai bine cu Italia comparativ cu vecinii.
Prin WAW e mai departe și probabil mai scump.

Dorin

Well-Known Member
Feb 26, 2016
457
265
63
33
Poienarii Burchii
Azi, OTP-KUT 176 pasageri / 230 locuri.
Mulți georgieni și mulți backpackeri români.
Cunosc grupul de bacpackerși români. Sunt aprox. 30 la număr, toți au doar bagaje de mână, se întorc marți (24.07) și au rezervat bilete cu prețul minim.
Desigur că toți backpackersii vor influența și pe alții să umble haihui prin Georgia, dar tot nu vor susține o rută subțire.
Doar să nu uităm de contractul cu Asociația Aeroporturilor lor, care poate are noi facilități și mai zdravene pentru WZZ.
Posibil să mai zburam și vara următoare cu rucsacelul pe la ei și nu văd o problemă.

Curiozitatea e alta: Ce se întâmplă cu OTP-ATH? Dispare deodata din noiembrie?
Ce rute noi apar pentru că se risipisesc câteva.