• Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

witze

Well-Known Member
Premium Member
Feb 13, 2012
1,663
961
113
41
Wuppertal
www.planepictures.ro
Flugstatistik / Flightmemory
am incarcat un video pe youtube, de la un meci de fotbal, Bayer Leverkusen vs Benfica Lisabona si in doua zile a acumulat peste 24000 de hits. A fost o coincidenta mare, ca de fapt am vrut sa filmez un corner si din contraatac a fost dat golul. Stie cineva de la cate hituri se pot face bani pe youtube si cum functioneaza sistemul?
http://www.youtube.com/watch?v=kdY-me0K5w8

witze

Well-Known Member
Premium Member
Feb 13, 2012
1,663
961
113
41
Wuppertal
www.planepictures.ro
Mersi, am vazut. Trebuie facuta o cerere de monetizare, dupa care se controleaza videoul, daca corespunde standardelor de copyright. Deasemenea trebuie facut si un cont la adsense. Acum m-am mai lamurit! :)

Zsolt

King Nothing
Staff member
fly-ra 2017
Feb 12, 2012
6,631
2,128
113
39
EDDK
flightradar24 feed id
My fr24 statistics
flightaware feed
My flightaware feed
Flightdiary
My fr24 profile
Risti sa nu activeze adsense pentru video. Nu poti dovedi ca esti autorul, +exista drept de autor pe acel meci.
Nici mie nu au vrut sa imi activeze adsense pentru filmul cu cockpitul de concorde.

witze

Well-Known Member
Premium Member
Feb 13, 2012
1,663
961
113
41
Wuppertal
www.planepictures.ro
Da. M-am gandit la asta. Mai bine las asa si nu risc sa fie eventual sters video-ul. Sunt f stricti cu copyright stuff. E ciudat ca in mod strict, mai toate vidz din youtube nu au drepturi de autor, dar cand vine vorba de adsense si de facut bani, dau cu parul. Oricum, nu as fi crezut vreodata ca in trei zile se strang peste 25000 de clicuri.