Cologne/Bonn (CGN/EDDK)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Da, stiu. Am incadrat eu foarte strans, nu m-am gandit la tremurat si la suprafata de lucru. Iar cand am inceput sa fac stabilizarea din after effects, mi-am smuls parul. De acum inainte filmam de pe trepied, mai bine cu ISO mare decat cu timp de expunere mare - astfel inlaturam efectul de jelly.
Prelucrarea a fost simpla si rapida, am mersi doar pe un punct la stabilizare. Daca as fi avut timp, ma urcam pe mai multe puncte, dar nu imi mai faceam bagajele pentru maine.
 
Nu-i nimic, te-ai "specializat" ptr. state!
Multumim ptr. foto si iti dorim calatorie placuta si un an mai bun!
 
Duminica "mare" show pe terasa de la CGN.
summerfeeling_2013.jpg


Sper sa tina vremea cu noi.
Pe cand asa ceva prin RO?
 
Pana peste cap.
Ma gandesc sa iau si costumul de baie cu mine sau numai sticla de Havana si un trabuc :)
 
da9epy2y.jpg


Stam la coada, cu witze, la un airbus zero g.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
 
rapy6a6u.jpg

To puke. Acum vine a310

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4
 
Pun prima serie de poze de la DLR open Days de la CGN. Lumina nu a fost prea grozava si ca mereu la statice, lume multa in cadre...

A310 German Air Force Medevac Reg: 1024













UPS B 767F N312UP






F-BUAD A300 Zero G:









FedEx N852FD B 777F:



Motorul e huge, mai ales daca stai langa el:







D-EPTK Grob G.120-TP:



Surpriza zilei: F-WWMT A 400M a facut un low pass surpriza, incat l-am prins numai cu wide, asa ca e cropat:



va urma
 
Apai tu te-ai pus e treaba ma. Ca de obicei, eu nici nu am apucat sa ma uit peste poze.
 
Buna seara tuturor,
Azi am iesit prima oara anul acesta la o sedinta de spotting. Cum aveam ceve de rezolvat la CGN, am vrut sa profit de lumina buna si am fost pe terasa de spotting de la aeroport. Iata prada:

10-21


F-HBLJ


Ln-DYK


FedEx N858FD


Bild "n858fdam2ktz.jpg" anzeigen.
N892FD








Una pentru zecile de GWI: D-AGWM


Ar Berlin in One World Livery D-ABMC


OY-SNK


TC-JRY mit A321




Wizz Ukraine UR-WUA


Va doresc tuturor o saptamana plina de soare!
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Vai ce ciuda imi esteeeeee. Mor. Ai prins lumina buna.