Eurowings (EW/EWG)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.

Thomas

Well-Known Member
Premium Member
fly-ra 2017
Feb 9, 2012
4,994
3,482
303
59
Göttingen/Germania
Flugstatistik / Flightmemory
[IMG]
Din moment ce marca Germanwings va dispare si va fi înlocuita de Eurowings, avem nevoie de un subiect nou.

Ca prim pas, cu începerea orarului de iarna, zborurile DUS-OTP nu vor mai avea cod 4U/GWI ci doar EW/EWG dar vor fi operate în continuare cu CR9.

Începând cu orarul de vara aproape ca se va dubla capacitatea pe aceasta ruta prin introducerea 32A (162 locuri fata de 90 acuma), pastrându-se frecventa de 6/7 (zilnic ex. sâmbata)
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Era de asteptat, pentru ca CRJ merg toate la Cityline sa inlocuiasca E195 care ajung la Austrian.
 
Azi:
EW1796 DUS-OTP 80 Pax
EW1797 OTP-DUS 59 Pax
[doublepost=1449009422,1449009006][/doublepost]De asemenea:
EW5832 VIE-STN 89 Pax
EW5831 STN-VIE 84 Pax

..cam slabut pentru inceput
 
  • 👍
Reactions: 1 user
le poti posta la Eurowings, ca nu le mai opereaza Germanwings ;)
 
  • 👍
Reactions: 1 user
le poti posta la Eurowings, ca nu le mai opereaza Germanwings ;)

Este thread cu Eurowings? eu nu l-am gasit, daca este va rog sa mutati si postul meu; Plecand seara de pe El Prat am vazut prima data noul livery de la eurowings si binenteles ca nu am stiut ce e. Am crezut ca a facut AirFrance ceva livery rapid dupa atacurile din Paris, dar numai nu aparea scris AF :) Am vazut ceva cu wings apoi dar nu am facut legatura instant. Oricum interesanta coada :)
 
20 Dec 2015 EWG106 CGN-BKK 305PAX D-AXGB A332 - zbor inaugural
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Începând cu orarul de vara aproape ca se va dubla capacitatea pe aceasta ruta prin introducerea 32A (162 locuri fata de 90 acuma), pastrându-se frecventa de 6/7 (zilnic ex. sâmbata)

Schimbarea de aeronava si implicit marirea capacitatii va avea loc deabea din 06.07.

Din orarul de iarna apare din nou Germanwings ca perator (cu 319) pentru x67, Eurowings cu CR9 în 6
 
Ce e mai important lipseste din articol:
  • pretul 9.9 EUR/zbor
  • cei care au rezervat loc din categoria BEST au acces la IFE pe gratis
  • internet
    • 10MB - 3.90EUR
    • 25MB - 9.90EUR
    • 50MB - 18.90EUR
  • materialele pentru copii (jocuri, desene animate, audiobooks, etc) sunt gratis
 
50MB la 19€?
Un fel de glumă.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Conform unor rapoarte, aplicatia IFE este aprox de 50 de mega. Cine nu are aplicatia pe device, ... mumu.

PS
Maine pun mana pe wifi-ul Emirates, la 1EUR/500MB.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
50MB la 19€?
Un fel de glumă.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Este trafic de internet prin satelit, care costa foarte mult si merge foarte prost... :) acestea sunt preturile practicate pentru internetul prin satelit.
 
Chiar sunt curios cum funcționează la Emirates. Mă gândesc că la prețul se vor conecta destul de mulți.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Este trafic de internet prin satelit, care costa foarte mult si merge foarte prost... :) acestea sunt preturile practicate pentru internetul prin satelit.
La Norwegian este gratis...
 
Cursa de azi DUS-OTP a fost efectuata cu A320 D-AEWL, aeronava livrata pe 17.08.2016, practic nou nouta. Ochiometric a avut un LF de 70%.
 
Eurowings are o problema de LF in Europa, pe toate rutele. Cifrele lor sunt cam jalnice, in medie aproape 20% sub concurenta LCC.
 
e totusi cu mult peste ULCC, e de fapt un premium LC. Mie imi place sa dau un ban in plus si sa am conditii. Conceptul EW insa, s-ar putea sa dea chix.