Air Serbia (JU/ASL)

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
O noua fotografie cu A330-200 Air Serbia (YU-ARA). Rezervarile pentru JFK sunt "cu 70% peste asteptari", spune Air Serbia.

 
  • 👍
Reactions: 1 user
Ce inseamna 70% peste asteptari? Eu nu inteleg cum se calculeaza asta.
 
Ce inseamna 70% peste asteptari? Eu nu inteleg cum se calculeaza asta.
Da, penibil ... Serios, asa ceva nu ar trebui preluat necomentat sau de loc ... Sau reformulat de genul "Air Serbia sustine ca rezervarile ar fi peste asteptari dar nu da mai multe detalii"

Asta ar fi jurnalism ... ;)
 
Poate se așteptau la 10 oameni, dar au 17 rezervări. Hai că nu e greu.


Sent from my mobile phone using Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Ce inseamna 70% peste asteptari? Eu nu inteleg cum se calculeaza asta.

Asa au spus, asa zic si eu. Don't hate the player, hate the game! ;) @Thomas
[doublepost=1462827168,1462827048][/doublepost]"Sales are 70% higher than was expected. It would have been even better, but people are hesitant until they see the aircraft", Mr Vučić said.
[doublepost=1462827440][/doublepost]
Da, penibil ... Serios, asa ceva nu ar trebui preluat necomentat sau de loc ... Sau reformulat de genul "Air Serbia sustine ca rezervarile ar fi peste asteptari dar nu da mai multe detalii"

Asta ar fi jurnalism ... ;)

Din moment ce au dau procentul (vezi mai sus declaratia in engleza) nu ai cum sa-l ignori. Interesant de vazut ar fi la ce se asteptau ei, cum zicea @Zsolt.
 
@dxb777 ... da, probabil ai dreptate :)

Oricum, because of the game and the way you have to play if you're part of it ... studiul meu de publicistica nu s-a concretizat intr-o profesie in domeniu ...
 
Eu zic doar ca problema e ca e doar unul. Cand se strica, sau e retinut, sau orice imaginabil - ce faci, anulezi curse?
 
OTP-JFK-OTP (via BEG) la sub 450EUR, in Aug - Sep.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
mi se pare mie sau Air Serbia a facut downgrade de echipament pe OTP? M-am uitat acum si toate optiunile pe OTP sunt cu AT72, iar pana foare recent zburau cu A319 - inclusiv eu am zburat cu A319 la inceput de mai
 
@andi28 sunt ca si la Tarom - tot timpul schimba echipamentul - nu au unul fix.. Zborurile OTP-BEG sunt mai pline iarna, iar in restul anului se folosesc AT7 in general.. Si eu am zburat cu A319 BEG-OTP in iarna 2014/15, zborul plin, acum poate ca este o perioada mai proasta
 
@andi28 sunt ca si la Tarom - tot timpul schimba echipamentul - nu au unul fix.. Zborurile OTP-BEG sunt mai pline iarna, iar in restul anului se folosesc AT7 in general.. Si eu am zburat cu A319 BEG-OTP in iarna 2014/15, zborul plin, acum poate ca este o perioada mai proasta
Si eu o za zbor cu Air Serbia pe 17 iulie noaptea, cu zborul ala imposibil, care pleaca din BEG la 00.30 si ajunge la OTP la 02.55 si este operat de AT7.
 
@Cristian B din curiozitate - de ce cu zborul acela imposibil? Puteai liniștit sa alegi un zbor Tarom la o ora mult mai omeneasca :) anume: RO214 12:05-14:25
Ori ai o conexiune prin BEG si nu vroiai sa aștepți zborul de OTP prea mult, ceea ce te-a făcut sa alegi zborul imposibil?
 
Pentru ca:
- vine de la BUD cu masina
- poate are treaba la BUD pana pe la amiaza
- poate nu zboara ROT la ora aia ;)
- sau poate nu vrea cu ROT.
 
Ca sa raspund curozitatii lui Peter si presupunerilor lui Zsolt :
Aterizez la BUD pt ca am un biz trip la Balaton-ROT nu asigura conexiune cu seaplane, unfortunately, deci ma deplasez cu masina la Sofok !
Apoi am ceva treaba prin Serbia, in cele din urma ramanand la BEG pt 1 noapte, iar zborul de duminca cu ROT este prea devreme, la ora pranzului, de aceea sunt obligat sa aleg acel zbor f tarziu, operat de sarbi.
Cred ca v-am lamurit pe deplin acum, sper... !
 
Siofok ;)

este si un ó pe acolo, dar nu se pune (de data asta)
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Beg-Otp operat cu AT7 de JU in code share cu ROT9216. 35 pax LF 50%. zbor prima oara cu Air Serbia.

Zborul a fost operat de YU-ALO, avion vechi, cam tremura, duzele de aer nu se inchideau bine; cateringul a constat dintr-un sandvis mic, cu o branza gen Philadelphia, o apa plata mica , un servetel umed, atat -nimic mai mult-asa incat sandvisul de la ROT si varietatea de bauturi te fac sa te simti la cl. C comparand cu JU;
Oricum sarbii isi dezvolta in forta idea de hub balcanic la BEG, noaptea plecand din BEG zboruri regionale catre SOF, TIA, OTP, Skopje, ATH, care revin a doua zi dimineata ca feeder pt zborul de JFK si altele vest europene; una peste alta au ajuns la 21 de avioane, isi promoveaza maxim A330 inchiriat de la Jet Airways si pateneriatul cu Etihad (49%), laudandu-se ca acum se poate ajunge de la BEG pana in Australia, Noua Zeelanda, Asia cu doar 1 escala la AUH-avand doua zboruri zilnice catre AUH.
 
  • 👍
Reactions: 1 user