Blue Air - discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Am cumparat bilet Amsterdam-Iasi intreg, nu 2 bilete separate. Pentru Blue Air nu conteaza daca sau cum ajung la Iasi. Ok, atunci mai bine cumpar un bilet Eindhoven-Iasi fara stress la concurent.
 
  • 👍
Reactions: 1 user
Da, nasol.
Risca sa piarda taman zona high yield, calatori in scop profesional pentru care predictibilitatea e criteriul nr. 1.
 
  • 👍
Reactions: 2 users
Vai de capul meu ce reclama… dumnezeule mare… asta e anti-reclama… cine naiba le face marketingul? Ar trebui concediati toti!
 
  • 👍
Reactions: 1 user
@B738, de fapt da, asta inseamna u-le-ce-ce in varianta video. Cineva de la marketing o sa aiba tupeu sa ceara prima de Craciun pentru atingerea grupului-tinta de clienti in punctele sensibile.
 
Acesta este rezultatul a ceea ce s-a intamplat in ultimii 30 de ani. Atat de mult a scazut nivelul intelectual prin plecarea a milioane de romani de valoare, educatia este in prapastie, iar putinii oameni de valoare ramasi nu mai pot fi vazuti de aceasta mediocritate care se afla de la cele mai inalte paturi ale societatii, pana in multinationale si companii private.
De aceea de cele mai multe ori aleg sa zbor cu concurenta. Macar stiu ca banii mei se duc la cineva care stie sa faca bussines in acest domeniu si pot spera la expansiune in viitor, pe cand la Blue Air se vede potentialul acestei companii prin clipul de mai sus, iar Tarom sa nu mai vorbim...
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Stie cineva ce se intampla daca ai modificat o rezervare pe flyblueair.com, dar fara sa faci ultimul pas (plata)? Am vrut sa vad cat ma costa sa imi schimb un zbor si am facut toti pasii cu exceptia platii, iar sistemul mi-a modificat rezervarea si acum imi apare 'payment due' diferenta de tarif. Ideea e ca nu vreau sa schimb zborul, de fapt... :(

Daca nu achit diferenta, oare se anuleaza schimbarea facuta din greseala?
 
Da, imi apare modificata. Nu m-am gandit ca se modifica daca nu fac plata, dar s-a modificat.
 
Am rezolvat - am decis ca vreau rezervarea modificata, de fapt :D