Blue Air - discutii

  • Guest, pentru o varianta fara reclame a forumului oferim conturi premium. Mai multe detalii aici.
Le-a trebuit un an ca sa ajunga la o concluzie la care puteau ajunge in aceeasi zi. In primul rand pilotii nu au procedat asa cum trebuie si au riscat vietile tuturor, inclusiv ale lor. In momentul in care au fost atentionati din spate ca e posibil sa fi avut tail strike si atunci cand turnul de control le-a spus acelasi lucru, trebuia sa faca check list-ul de tail strike si sa se intoarca pe aeroport. Simplu. Daca as fi fost unul din acei pasageri I-as fi dat in judecata pentru ca s-au jucat cu viata mea.
 
  • 👍
Reactions: 3 users
Daca spune wikipedia asta ,precis este adevarat. Horoscopul ce zice?
 
  • 🤣
  • 👍
Reactions: 2 users
Asa @B738 ,tot isi pusesera cei de la BMS in gand sa devina cei mai mare transportator din Europa centrala/SE . Baga flota pe Wiki ,sa crape de ciuda cei de la WZZ!
 
  • 🤣
  • 👍
Reactions: 3 users
Nu era acum 2-3 ani un bine intentionat care pusese deja si ceva avioane de lung curier la Tarom?

Sau o fi blogariciul ca sa aiba si el o sursa?
 
Un nou serviciu BMS ,, Lansăm un nou serviciu opțional – cel de Blocare a Tarifului.
Blocarea Tarifului îți permite să blochezi prețul unui zbor selectat pentru o perioadă de 48 de ore, timp în care prețul nu se va modifica, indiferent de numărul de rezervări efectuate în acest interval de timp.
Astfel, ai suficient timp să te decizi asupra zborului tău și poți fi sigur că prețul va rămâne neschimbat!,,
Extras din termeni și condiții:

4.5.9. Taxa serviciului Blocarea tarifului presupune o taxa pentru blocarea tarifului de 3 EUR per pasager per segment de zbor.

Trimis de pe al meu G8341 folosind Tapatalk
 
Last edited:
  • 👍
Reactions: 1 users
0B9321 11.06.2019 186+ aproximativ zece bebeluși, idem și pentru 0B9320 18.06.2019
BMS servește o gustare gratuita, plus un pahar de suc. Contra cost, pe cursele charter se vând produsele din catalogul Blue Bistro.
12c9f64c3d70784932ede5c522f92708.jpg
f1e78a6673591db8f5e5311b02bcae34.jpg


Trimis de pe al meu G8341 folosind Tapatalk
 
  • 👍
Reactions: 1 users
Noua putere din Republica Moldova face comisii de anchetă pentru privatizările dubioase: E vizată și privatizarea Air Moldova, unde caștigător a fost Blue Air


 
Un nou serviciu BMS ,, Lansăm un nou serviciu opțional – cel de Blocare a Tarifului.
Blocarea Tarifului îți permite să blochezi prețul unui zbor selectat pentru o perioadă de 48 de ore, timp în care prețul nu se va modifica, indiferent de numărul de rezervări efectuate în acest interval de timp.
E atat de nou incat altii il au de ceva ani.
 
Cine ma poate face si pe mine sa inteleg, care a fost treaba cu Air Moldova? Cumperi o companie cu datorii pentru niste investitori moldoveni.. Nu stiu ce iti iese tie din treaba asta
 
Tare mi-e tamă să nu fie niște treburi mai grave la mijloc.
 
Păi ce să zic... Până acum care fost outcome-ul acestei achiziții? Nu am văzut nimic concret.
 
Aparusera vreo doua articole prin presa, la momentul respectiv. Cumparatorii din acte par sa fie doar niste pioni, manevrati de un papusar puternic.
 
Din linkul cu parteneriatul Telekom putem vedea succint rețeaua actuala de rute BMS care mai număr 64 de rute(unele sezoniere precum: IAS-TRN, PMI-TRN, MAH-TRN, IBZ-TRN, OTP-BOD, ) in 16 tari.
6 Baze cu 20 de avo operate: OTP ( 11avo), TRN (2avo), LCA (2avo), IAS (2avo), BCM (2 avo) CLJ (1avo).
 
Last edited: